29.09.2010 // Домовленості щодо подальшої співпраці України та ВОІВ


У результаті переговорів з Генеральним директором ВОІВ доктором Френсісом Гаррі під час проведення 48-ї серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю України та ВОІВ.

У зустрічі, зокрема, узяли участь Директор Департаменту ВОІВ з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Міхаль Свантнер, Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Микола Маймескул і голова Держдепартаменту інтелектуальної власності Микола Паладій.


Генеральний директор ВОІВ пообіцяв надати підтримку Україні за такими напрямами:

1. Розвиток законодавства у сфері інтелектуальної власності.
Україні обіцяна підтримка в приєднанні до міжнародних договорів, адміністративні функції яких виконує ВОІВ. Нещодавно Україна приєдналася до низки міжнародних договорів, адміністративні функції яких виконує ВОІВ, а саме: Локарнської угоди про заснування Міжнародної класифікації промислових зразків, Страсбурзької угоди про Міжнародну патентну класифікацію, Віденської угоди про міжнародну класифікацію зображувальних елементів торговельних марок, Сінгапурського договору про право з торговельних марок. Зміни та нововведення, передбачені цими угодами, потребують додаткового роз'яснення щодо імплементації їхніх норм в українське законодавство. У зв'язку з цим пропонується провести в Україні семінар чи серію семінарів практичного характеру для обговорення положень Сінгапурського договору про право з торговельних марок.

2. Набуття Державним підприємством „Український інститут промислової власності" (Інститут) статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

Генеральний директор ВОІВ пообіцяв посприяти проведенню комплексу робіт, необхідних для набуття Інститутом статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи, а також прийняти у ВОІВ делегацію експертів - представників Інституту - з метою їх ознайомлення з практикою ВОІВ щодо проведення експертизи міжнародних заявок на винаходи та надання українським фахівцям відповідних консультацій.

3. Навчання спеціалістів у сфері інтелектуальної власності, поширення знань про інтелектуальну власність та формування високого рівня культури й освіти у сфері інтелектуальної власності в суспільстві.

ВОІВ здійснюватиме підтримку в організації Міжнародної літньої школи з ІВ. Цьогорічний захід був проведений на високому рівні та отримав багато позитивних відгуків. Важливим для літньої школи є залучення до навчання іноземних студентів, а до його проведення - викладачів-міжнародних експертів, особливо фахівців з тем, які на сьогодні не достатньо вивчені в Україні.

З боку ВОІВ обіцяно підготовку спільної навчальної програми: питання вищої освіти у сфері інтелектуальної власності є ключовим у підготовці спеціалістів цієї галузі. Досвід Академії ВОІВ та престиж її навчальних програм стане запорукою більш якісного навчання в Україні. З метою реалізації такої програми Україна звертається до ВОІВ з конкретними пропозиціями: мова програми - англійська/російська; форма - дистанційно-стаціонарне навчання (за зразком Магістерської програми в Турині); надання можливості стажування у ВОІВ для кращого студента; залучення експертів для супроводження студентських наукових досліджень тощо.

4. Удосконалення механізмів захисту прав ІВ.

На постійній основі проводитиметься навчання для українських суддів, організовуватиметься стажування для представників державної системи інтелектуальної власності у ВОІВ.

Джерело: http://www.ukrpatent.org/   


    Content © 2009-2010 stepTM

кожаные портфели SHEFF деловая кожгалантерея PROFESSIONAL юридические услуги, консультации адвокатов, юристов газета частный предприниматель