15.01.2014 // Дослідження причин старіння людського організму


Вченим вдалося не лише ліквідувати причину старіння, а й обернути його назад – поки тільки у мишей.
Дослідження, проведені в межах спільного проекту Університету Нового Південного Уельсу (Австралія) і Гарвардської медичної школи, сприяли дуже обнадійливим результатам. Вчені змогли ліквідувати наслідки старіння у піддослідних мишей, використовуючи підхід, який відновлює зв’язок між мітохондріями і ядром клітини. Мітохондрії генерують хімічну енергію, необхідну для нормального протікання ключових біологічних процесів. Коли зв’язок між мітохондріями і «центром управління» в клітині розривається, прискорюється процес старіння.
Команда дослідників, очолювана Девідом Сінклером – професором Університету Нового Південного Уельсу, який працює у Гарвардській медичній школі, довела, що відновлення цього молекулярного зв’язку не лише сповільнює старіння, але й може обернути цей процес назад.
Метод, якому присвячена публікація в журналі Cell, заснований на підтримці в клітинах на належному рівні хімічної сполуки Нікотинамід-аденін-динуклеотид (НАД), нестача якого і призводить до розриву зв’язку між мітохондріями і ядром. Якщо це з’єднання вводилося на ранній стадії старіння, то всього за тиждень м’язи старих мишей у віці 2 років було не відрізнити від м’язів молодих шестимісячних тварин. За словами дослідників, в перекладі на людський вік це було б 60 і 20 років.
Дана методика могла б бути корисною при лікуванні діабету другого типу, атрофії м’язів, а також запальних, мітохондріальних захворювань і навіть раку. Вчені відзначають, що фізіологія онкологічних захворювань у певному сенсі аналогічна фізіології старіння. Можливо, саме тому найбільшому ризику захворювання на рак схильні літні люди.
Отримавши обнадійливі результати при експериментах з мишами, в 2014 році дослідники планують розпочати клінічні випробування свого методу на людях.

 

Джерело:http://iii.ua   


    Content © 2009-2010 stepTM

кожаные портфели SHEFF деловая кожгалантерея PROFESSIONAL юридические услуги, консультации адвокатов, юристов газета частный предприниматель